Szanowni Państwo,

Nazywam się Dominik Zakrzewski i od 2010 roku prowadzę indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną pod nazwą Manual-Medic Gabinet Rehabilitacji.

 

Kim jestem?

 

Jestem magistrem fizjoterapii- swoją pracę magisterską obroniłem w 2013 roku ("Ocena skuteczności laseroterapii w leczeniu bólu w zespołach bólowych kręgosłupa", Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 2013 r). Dwa lata wcześniej, w 2011 roku, obroniłem egzamin licencjacki. Trzy lata wcześniej (2008r.) zdałem egzamin państwowy potwierdzający moje kwalifikacje w zawodzie technika masażysty.

 

Fizjoterapia jest moją pasją.

Staram się cały czas rozwijać, poznawać coraz bardziej skuteczne metody leczenia. To zamiłowanie próbuje przekazywać moim uczniom- od 2010 roku jestem wykładowcą w technikum masażu.

 

Czym się zajmuję?

Główną dziedziną mojej działalności jest leczenie zespołów bólowych kręgosłupa- zarówno dolegliwości miejscowych jak i promieniujących do kończyn. Często pracuje z pacjentami dotkniętymi dyskopatią, przepuklinami jądra miażdżystego a także z rwą (kulszową, udową, barkową).

W ramach prowadzonej praktyki zajmuje się dolegliwościami tzw. narządu ruchu. Oznacza to, że pomagam pacjentom uporać się z problemami dotyczącymi samych stawów, struktur okołostawowych, mięśni oraz ścięgien.

Pomagam również sportowcom- zarówno profesjonalistom jak i amatorom- przyśpieszyć leczenie urazów i kontuzji. Z moich usług korzystają biegacze, piłkarze, siatkarze, tenisiści kulturyści oraz przedstawiciele innych dyscyplin.

Moja działalność obejmuje także leczenie pacjentów z zastojami żylno-limfatycznymi. W ostatnim okresie często pracuję z osobami po zabiegach chirurgii plastycznej (np. liposukcja) a także z chorymi na obrzęki limfatyczne (np. po mastektomii).

 

Jakimi metodami pracuję?

Najskuteczniejszymi. Stawiam na aktywizację pacjenta podczas procesu leczniczego. Nie uda się w pełni wyleczyć kręgosłupa, stawów czy mięśni nie pracując nimi. Dlatego tak istotnym elementem usprawniania leczniczego są ćwiczenia. Aby przyniosły one korzyści muszą- podobnie jak leki- zostać odpowiednio dobrane. Aby to było możliwe należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę źródła dolegliwości. To wszystko umożliwia mi metoda MDT (tzw. metoda McKenziego).

 Oprócz ćwiczeń leczniczych w swojej pracy wykorzystuję wiedzę z terapii manualnej, masażu tkanek głębokich, osteopatii i innych.

 

Komu mogę pomóc?

Każdemu, kto odczuwa dolegliwości kręgosłupa, stawów, mięśni. Osobom, którym poruszanie się, uprawianie hobby lub sportu sprawia ból. Pacjentom, którzy są po zabiegach ortopedycznych (np. rekonstrukcja ACL, endoprotezy). Chorym cierpiącym na obrzęki.

Komunikacja miejska

Gabinet znajduje się przy ulicy Łagiewnickiej/ Goplańskiej, w pobliżu Bałuckiego Rynku

  • Autobusy: 59, 73, 65
  • Tramwaje: 3, 4, 11A, 11B, 45, 46

Narodowy Fundusz Zdrowia

 

 

 

 

Uprzejmie informuję, iż nie podpisuję porozumienia z NFZ. W związku nie istnieje wymóg proceduralny posiadania skierowania aby skorzystać z usług świadczonych przez Manual-Medic.

Wszystkie usługi opłacane są przez klientów gabinetu.

Parking

Na terenie obiektu znajduje się parking płatny:

  • 1 godzina: bezpłatnie
  • kolejne godziny: 2-3 zł

Istnieje możliwość darmowego parkowania samochodu przy ulicy.

© 2016 Manual-Medic Gabinet Rehabilitacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.