Pytania i odpowiedzi

 

REHABILITACJA

Kto może skorzystać z usług fizjoterapeutycznych?

Każdy, kto odczuwa dolegliwości w okolicy kręgosłupa, stawów (np biodro, bark, kolano, itp.). U nielicznych pacjentów mogą wystąpić przeciwwskazania, które uniemożliwią zastosowanie usprawniania leczniczego- wtedy konieczne może być leczenie chirurgiczne.

 

Czy aby wyleczyć ból kręgosłupa powinienem chodzić na masaże?

Nie, ponieważ masaż usuwa jedynie objawy schorzenia. Zdecydowanie skuteczniejsze jest leczenie przyczynowe- tutaj konieczne jest wprowadzenie ćwiczeń leczniczych, indywidualnie dobranych do pacjenta.

 

Dlaczego niektórzy terapeuci kładą taki nacisk na ćwiczenia?

Schorzenia, na które narzekają pacjenci dotyczą tzw. narządu ruchu- jest to w skrócie zbiór tkanek, które odpowiadają za ruch. Jedyną w pełni skuteczną metodą leczenia narządu ruchu jest wprowadzenie odpowiedniego ruchu- czyli ćwiczeń leczniczych

 

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

Chciałbym skorzystać z wizyty ale nie mam zrobionego zdjęcia RTG/ tomografii/ rezonansu kręgosłupa. Czy takie badanie jest konieczne?

Badanie obrazowe NIE JEST KONIECZNE przy pierwszej wizycie. Mało tego, u zdecydowanej większości pacjentów badanie obrazowe nie będzie konieczne w ogóle. Podstawą diagnostyki jest wywiad i badanie w gabinecie.

 

Czy jeżeli odczuwam silny ból pleców, powinienem poczekać z wizytą aż poczuje się lepiej?

Objawy, które uprzykrzają życie pacjentowi, stanowią "drogowskazy" dla terapeuty. Im są one wyraźniejsze, tym łatwiej jest postawić diagnozę. Dlatego nie ma powodu do odkładania wizyty. Oczywiście, dolegliwości mogą być tak silne, że pacjent nie będzie mógł dotrzeć do gabinetu. Wszelkie wątpliwości można rozwiązać przez telefon.

 

Ile trwa wizyta?

Czas trwania wizyty uzależniony jest od schorzenia, które stanowi źródło problemu. Z reguły pierwsza wizyta trwa 45-90 minut. Kolejne wizyty są zazwyczaj krótsze.

 

Ile kosztuje wizyta?

Koszt wizyty jest uzależniony od zakresu usług, które zostaną wykonane. Innymi słowy koszt wizyty zależy od rodzaju schorzenia pacjenta. Koszt zabiegów wykonywanych w gabinecie waha się od 50 do 150zł. Wizyta związana z leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa kosztuje ok 100zł.

 

 

 

 

Komunikacja miejska

Gabinet znajduje się przy ulicy Łagiewnickiej/ Goplańskiej, w pobliżu Bałuckiego Rynku

  • Autobusy: 59, 73, 65
  • Tramwaje: 3, 4, 11A, 11B, 45, 46

Narodowy Fundusz Zdrowia

 

 

 

 

Uprzejmie informuję, iż nie podpisuję porozumienia z NFZ. W związku nie istnieje wymóg proceduralny posiadania skierowania aby skorzystać z usług świadczonych przez Manual-Medic.

Wszystkie usługi opłacane są przez klientów gabinetu.

Parking

Na terenie obiektu znajduje się parking płatny:

  • 1 godzina: bezpłatnie
  • kolejne godziny: 2-3 zł

Istnieje możliwość darmowego parkowania samochodu przy ulicy.

© 2016 Manual-Medic Gabinet Rehabilitacji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Please publish modules in offcanvas position.